ANUNȚURI

ÎNSCRIERE RESTANȚE DIN SEM. I, ANII ANTERIORI

Studenții cu examene restante din anii anteriori, semestrul I, pot susţine examenele restante din semestrul I în sesiunea de examene 23.01.2023-12.02.2023.

Cererea de înscriere la examenele restante, însoțită de chitanța de plată a examenelor restante (plata se poate efectua la casieria Rectoratului Universităţii din Bucureşti, Șos. Panduri nr.90, sector 5, Bucureşti sau în conturile bancare menționate mai jos, detalii plată: „Facultatea de Științe Politice-taxă de restanță”), se depune la secretariat (sau electronic pe adresa secretarului responsabil de secția respectivă; adresele de mail defalcate mai jos) în perioada 14-22.12.2022.

În perioada 14-22.12.2022 se depun cereri pentru susținerea examenelor restante, astfel:

1) studenții din anii III licență și cei din an II master care au restante din sem I al anilor anteriori

2) studenții din anii II licență care au restante din sem I al anului anterior

3) studenții reînmatriculați care au restante din sem I al anilor anteriori

4) studenții aflați în semestru suplimentar pot susține toate restanțele care pe care le au de dat doar prin transmiterea cererii de înscriere, fără a plăti taxa de restanță.

Taxele pentru examenele restante sunt astfel:

– Taxa de restanţă pentru cetățenii români este 50 lei/examen (IBAN RO67RNCB0076010452620072)

-Taxa de restanţă pentru cetățenii străini este 40 euro/examen (IBAN RO15RNCB0076010452620135)

Cererea de înscriere la examenele de restanţă se poate descărca de aici.

Adrese de mail pe secții:
SPR – gabriela.ifrim@fspub.unibuc.ro
SPE, SPF și SSL – nicoleta.petre@fspub.unibuc.ro